WYSTAWY

Opadły emocje związane z wernisażem wystawy „Miejsca bliskie” w kameralnej przestrzeni CAL Pracownia Orange w Lesznie. Wernisaż wystawy odbył się 22 maja 2026. Myślą przewodnią wystawy jest moja fascynacja światłem oraz kolorytem krajobrazów otuliny Kampinosu, gdzie często spacerując, szukam malarskich inspiracji. Krajobrazy malowane w technice akwareli, która pochłonęła mnie ostatnio całkowicie zostały bardzo ciepło przyjęte przez wernisażowych Gości.

Pośród prezentowanych prac można znaleźć akwarele inspirowane miejscami bliskimi nam mieszkańcom otuliny Kampinosu, jak również te powstałe w trakcie warsztatów prowadzonych przez cenionego akwarelistę Pana Adam Papke. Zaprezentowałam również kilka moich wcześniejszych prac olejnych inspirowanych dzikimi łąkami Kampinosu. W trakcie wernisażowych rozmów zauważyłam, że akwarela fascynuje nie tylko mnie, było mnóstwo pytań dotyczących tajników tej wdzięcznej techniki.

 

Wystawa „Engramy. Ślady pamięci” Pamięć zostawia ślady rozpoczęła się wernisażem, który miał miejsce 6 maja 2026 w galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania-Szkoły Wyższej.

Ekspozycja bierze udział w XXII edycji Nocy Muzeów w Warszawie, która odbędzie się w nocy z 16 na 17 maja 2026 roku.

W ramach projektu Engramy prezentujemy nasze artystyczne ślady pamięciowe – ślady doświadczeń, zapisy emocji, wrażeń impulsów i wspomnień oraz procesów pamięciowych – w formie obrazów malarskich oraz graficznych. Projekt ma charakter inkluzywny — uwzględnia różnorodne wrażliwości i sposoby pracy artystycznej. Relacja z wystawy tutaj…

 

 

15 kwietnia 2026, w w galerii na II piętrze Terminalu Kultury Gocław, przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 w Warszawie, odbył się wernisaż wystawy PREZENTACJE ZPAMiG.

Pośród eksponowanych prac znajduje się abstrakcyjna kompozycja z 2023 roku pt. INTUICJA mojego autorstwa.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia. Zakończenie wystawy 3.05.2026. Obejrzyj migawkę filmową.

 

…Każdy z obecnych pięćdziesięciu twórców wnosi do tej przestrzeni własny rytm, energię, inspirację, własną wrażliwość artystyczną.

Wśród sześćdziesięciu sześciu prac znajdziemy zarówno prace w konwencji malarstwa przedstawieniowego, malarstwa zmierzającego ku abstrakcji, aż po abstrakcję w czystej postaci.

Autorzy prac:

Agnieszka Adam, Maria Baster-Grząślewicz, Elżbieta Bogusławska, Anna Boszko, Małgorzata Burcicka-Kozieł. Katarzyna Chodyń-Semczuk, Anna Cichocka, Wiesława WIECZKO Czarnecka-Koźlik, Helena Czerska, Elżbieta Czerwińska, Maka Gadowska, Kamil Gos, Jolanta Granecka-Mikuła, Anna Grzybowska, Zofia Kijak, Zbigniew Kotynia, Kajetan Kreutz-Majewski, Kamila Kuna, Waldemar Kusal, Krystyna Małecka, Dariusz Milik, Armen Mkhitaryan, Sylwia Młodziejewska, Andrzej AMOR Moraczewski, Iwona Nielubowicz, Jolanta Noga, Janina Olczak, Roma Pejda, Iwona Piszczelska, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Katarzyna Poszwińska, Anna Przepióra, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Barbara Retmaniak, Bożena Sękowska, Aleksandra Siedlecka, Krzysztoff Skain May, Woytek Smółkowski, Ewa Stasiak, Artur Szałkowski, Hanna Szoll, Barbara Trojanowska, Halina Truszczyńska, Katarzyna Warnicka, Teresa Warowna, Ewa Wilk, Urszula Woźniak, Agnieszka Żokowska… https://www.zpamig.com/aktualnosci.html

W Muzeum w Brodnicy od 18 marca do połowy maja prezentowane są 72 prace 59 członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Wśród eksponowanych w Muzeum  obrazów można znaleźć abstrakcyjną kompozycję, którą namalowałam w zeszłym, 2025 roku, pt. „Refleksyjnie”.

…Autorzy prac:

Agnieszka Adam, Joanna Adamek, Maria Baster-Grząślewicz, Anna Boszko, Tiana Breeze, Małgorzata Burcicka-Kozieł, Katarzyna Chodyń-Semczuk, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Elżbieta Czerwińska, Emilia Czyż-Kędzierska, Irena Filipowicz, Maka Gadowska, Barbara Golimowska, Kamil Gos, Joanna Granecka-Mikuła, Anna Grzybowska, Justyna Harris, Ryszarda Łucja Jagielska, Roman Jakacki, Małgorzata Jaworska, Zofia Kijak, Barbara Kosiak, Kamila Kuna, Adam Kunikowski, Waldemar Kusal, Jerzy Krzysztoporski, Elżbieta Kwiatkowska, Anna Łącka, Sylwia Młodziejewska, Andrzej Moraczewski, Jolanta Noga, Iwona Nielubowicz, Janina Olczak, Michał Ostaniewicz, Elżbieta Owczarek, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Anna Przepióra, Anna Przybyszewska, Teresa Radomyska-Kusal, Barbara Retmaniak, Bożena Sękowska, Aleksandra Siedlecka, Krzysztoff Skain May, Krzysztof Skrętowski, Bogusława Skwarna, Woytek Smółkowski, Ewa Stasiak, Artur Szałkowski, Hanna Szoll, Marzena Tauer-Konecka, Barbara Trojanowska, Halina Truszczyńska, Katarzyna Warnicka, Teresa Warowna, Ewa Wilk, Urszula Woźniak, Agnieszka Żokowska… źródło:  https://www.zpamig.com/aktualnosci.html

 

Zapraszam do odwiedzenia wystawy

Miejsce: Muzeum w Brodnicy

Termin: od 21 marca do 15 maja 2026 roku.

Wernisaż wystawy oraz spotkanie z twórcami odbyło się w dniu 17 kwietnia 2026 o godzinie 18:30 w Galerii Brama, Mały Rynek 4

relacja koleżanki ze ZPAMiG-u Barbary Trojanowskiej z wystawy związkowej „59”

 

 

Wernisaż wystawy PREZENTACJE 2025 ZPAMiG odbył się przedświątecznej atmosferze w Galerii Sztuki Ratusz Legionowo. W gronie prezentowanych obrazów znalazł się mój obraz pt. „Refleksyjnie” namalowany w roku 2025.

„Prezentacje 2025” 

To kolejna wystawa Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie. 

Po raz pierwszy w tym miejscu organizowaliśmy ekspozycję prac ZPAMiG-u w 2011 roku a aktualna wystawa to już nasza siódma z kolei w tej przestrzeni wystawienniczej. 

Prezentujemy prace 40 twórców, a więc niewątpliwie różnorodność jest podstawą tej ekspozycji. Nie próbujemy stworzyć jednolitej opowieści, lecz przestrzeń spotkania; różnych postaw, sposobów widzenia i strategii obrazowania. Mamy tu prace o rozmaitej tematyce, prace w konwencji malarstwa przedstawieniowego, jak i malarstwa zmierzającego ku abstrakcji, aż po abstrakcję w czystej postaci.

Agnieszka Adam, Maria Baster-Grząślewicz, Tiana Breeze, Katarzyna Chodyń-Semczuk, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Irena Filipowicz, Anna Grzybowska, Justyna Harris, Agnieszka Jasionowska, Małgorzata Jaworska, Waldemar Kusal, Adam Marcin Lipczyński, Krzysztof Łaźny, Krystyna Małecka, Dariusz Milik, Armen Mkhitaryan, Iwona Nielubowicz, Jolanta Noga, Janina Olczak, Michał Ostaniewicz, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Teresa Radomyska-Kusal, Barbara Retmaniak, Beata Ryndziewicz-Woźny, Wiesława Siejka, Krzysztoff Skain May , Krzysztof Skrętowski, Bogusława Skwarna, Woytek Smółkowski, Ewa Stasiak, Hanna Szoll, Barbara Trojanowska, Halina Truszczyńska, Teresa Warowna, Ewa Wilk, Urszula Woźniak – zapraszają do odbiorczej interpretacji prezentowanych prac.

źródło Aktualności ZPAMiG

W gronie dwunastu twórców przyjętych w listopadzie 2024 roku do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie, biorę udział w wystawie „Po raz pierwszy razem”.

Przedstawiamy trzydzieści trzy prace „o różnorodnej narracji, różnorodnej konwencji, od realistycznej do abstrakcji, wykonane w technice: olej, akryl, pastel czy ołówek. Każdy artysta tworzy własny świat.” 

Krótka relacja tutaj