Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
BIOGRAFIA
Jestem absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyłam kierunek malarstwo w pracowni dr hab. Grażyny Borowik-Pieniek.
Należę do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików - ZPAMiG w Warszawie.
Współpracowałam z twórcami w grupach artystycznych: Autorskiej Pracowni Malarstwa i Rysunku artysty malarza Leona Michna oraz Grupie Artystycznej Bohema Artystyczna.
Jestem autorką wystaw indywidualnych pod tytułem „W zwierciadle natury” oraz " Miejsca Bliskie". Regularnie uczestniczę w wystawach zbiorowych pt.Prezentacje Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików - ZPAMiG .
W malarstwie fascynuje mnie kolor oraz zróżnicowana faktura. To właśnie ekspresyjna, ukształtowana szpachelką struktura malarska oraz poszukiwania kolorystyczne, odgrywają główną rolę w budowaniu kompozycji, przestrzeni oraz nastroju moich obrazów.
Mieszkam oraz maluję w otoczeniu natury, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Często spaceruję po okolicach Kampinosu obserwując naturę dzikie łąki, krajobrazy, ich koloryt zmieniający się wraz ze zmieniającym się światłem dnia czy pory roku. Szczególnie lubię subtelne światło poranka. Malowanie światła oraz energii, którą widzę i wyczuwam w naturze to moje największe wyzwanie malarskie.
Maluję wrażeniowo kadry natury zmierzające ku abstrakcji w technikach olejnej oraz akrylowej. Pasjonuje mnie również akwarela. Moje malarstwo to świat emanujący energią zaczerpniętą z natury, skłaniający do chwili wytchnienia oraz refleksji, otwarty na nieskrępowaną, osobistą interpretację odbiorcy.
Moje obrazy promuję pod marką Natulart.