PREZENTACJE 2025 Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików

29 listopada - 29 grudnia 2025

Galeria Sztuki Ratusz Legionowo

Wernisaż wystawy PREZENTACJE 2025 ZPAMiG odbył się przedświątecznej atmosferze w Galerii Sztuki Ratusz Legionowo. W gronie prezentowanych obrazów znalazł się mój obraz pt. „Refleksyjnie” namalowany w roku 2025.

„Prezentacje 2025” 

To kolejna wystawa Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie. 

Po raz pierwszy w tym miejscu organizowaliśmy ekspozycję prac ZPAMiG-u w 2011 roku a aktualna wystawa to już nasza siódma z kolei w tej przestrzeni wystawienniczej. 

Prezentujemy prace 40 twórców, a więc niewątpliwie różnorodność jest podstawą tej ekspozycji. Nie próbujemy stworzyć jednolitej opowieści, lecz przestrzeń spotkania; różnych postaw, sposobów widzenia i strategii obrazowania. Mamy tu prace o rozmaitej tematyce, prace w konwencji malarstwa przedstawieniowego, jak i malarstwa zmierzającego ku abstrakcji, aż po abstrakcję w czystej postaci.

Agnieszka Adam, Maria Baster-Grząślewicz, Tiana Breeze, Katarzyna Chodyń-Semczuk, Ryszard Chojnowski, Anna Cichocka, Irena Filipowicz, Anna Grzybowska, Justyna Harris, Agnieszka Jasionowska, Małgorzata Jaworska, Waldemar Kusal, Adam Marcin Lipczyński, Krzysztof Łaźny, Krystyna Małecka, Dariusz Milik, Armen Mkhitaryan, Iwona Nielubowicz, Jolanta Noga, Janina Olczak, Michał Ostaniewicz, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Teresa Radomyska-Kusal, Barbara Retmaniak, Beata Ryndziewicz-Woźny, Wiesława Siejka, Krzysztoff Skain May , Krzysztof Skrętowski, Bogusława Skwarna, Woytek Smółkowski, Ewa Stasiak, Hanna Szoll, Barbara Trojanowska, Halina Truszczyńska, Teresa Warowna, Ewa Wilk, Urszula Woźniak – zapraszają do odbiorczej interpretacji prezentowanych prac.

źródło Aktualności ZPAMiG